28. Rujan 2016

Održan dan otvorenih vrata u POU ‘’ Ante Babić’’ Umag

Kako bi obilježili Tjedan cjeloživotnog učenja i Europski dan jezika zaposlenici POU Umag su odlučili izaći iz ureda i učionica te sa sugrađanima podijeliti važnost učenja.

Tjedan cjeloživotnog učenja, koji slavi 10.-o izdanje,  nacionalna obrazovna kampanja, čiji je cilj podizanje svijesti o važnosti učenja i obrazovanja. Kroz brojne aktivnosti u sklopu Tjedna građane se motivira da se uključe u neki oblik učenja, pri čemu je važno istaknuti da učenje ne treba shvatiti isključivo kao formalno školovanje ili nešto što se odnosi samo na mlađu životnu dob – učiti se može i kroz razne neformalne oblike, tečajeve, radionice, predavanja.

U povodu Europskog dana jezika, koji se diljem Europe obilježava 26.rujna, pripremljena je zanimljiva aktivnost pod nazivom ''Feel the language'', čiji je cilj približiti sugrađanima važnost učenja stranih jezika, jezičnu različitost i bogatsvo izražavanja. Šareni štand privukao je prolaznike koji su mogli naučiti kako izraziti svoje osjećaje na raznim europskim jezicima, a  sudionike  učenja kroz igru i posjetitelje ureda na otvorenom čekali su zanimljivi pokloni - narukvice s natpisom ''Pričaj samnom'' na raznim europskim jezicima.Posjetitelji su u uredu na otvorenom mogli dobiti informacije o obrazovnim programima koje učilište nudi od srednjoškolskog obrazovanja odraslih, osposobljavanja i i usavršavanja, kreativnih radionica, programa za Treću životnu dob.

Svojim nastupom zabavile su sve prisutne i članice plesne skupine ''Zvjezdice 50+'', koje djeluju u okviru Učilišta za treću životnu dob. I ove godine Učilište organizira tradiocionalni izlet za svoje polaznike Učilišta za treću životnu dob.

Povodom 60. obljetnice POU Ante Babić Umag krenule su i radionice u sklopu projekta "60 talenata za 60 godina Učilišta”, 60 talentiranih polaznika u ovom tjednu kretivno stvaraju produkciju koja će biti prkazana 1.10.2016. u 20 sati u dvorani POU Umag.